Chata Doupě - Informace

Doupě je ukryto na skalním masivu u bývalého lomu pod Mravenčí věží.

Přesná poloha pomocí GPS souřadnic je zde: 50.4634378N, 15.2994583E 

Mapa zde: 
 
Chata je přístupná buď po cestě od hotelu Pod Šikmou věží po modré turistické značce nebo po stejné cestě od Českého ráje.
Při využití cesty od Českého ráje je možné využít parkoviště místní placené parkoviště.
V případě přístupu od hotelu Pod Šikmou věží prosím respektujte, že hotelové parkoviště je soukromý pozemek stejně jako pozemky na odbočce k Doupěti.

Klíče od Doupěte je možné zapůjčit v prodejně SAGITA outdoor, Husova č.p. 59, Jičín, Tel: +420 493 535 985, nebo u správce chaty Ondřeje Barkmana, Holín č.p. 17, Tel: 773 743 312.

Zapůjčení klíčů od Doupěte je možné pouze člkenům Lezeckého kroužku Prachov, případně přátelům z jiných lezeckých oddílů na pozvání člena LKP. Podrobné podmínky zapůjčení klíčů od Dopěte jsou uvedeny v návštevním řádu zde: http://lkp.cz/chata-doup/nvtvn-d
Zapůjčením klíčů návštěvník souhlasí s jeho obsahem.
Poplatek za ubytování byl stanoven výborem LKP na 50,- Kč/noc. Poplatku jsou sproštěni členové LKP, kteří se v daném roce zúčastnili brigády na chatě.

V Doupěti není zaveden elektrický proud ani zde není dostupná voda. Vodu je nutné si přinést ve vlastních nádobách, případně lze zakoupit/požádat v hotelu Pod Šikmou věží.

V současné době jsou zde k dispozici dvě místa na spaní na postelích v hlavní místnosti a přibližně dalších cca osm míst na hambálku. Kapicita míst na lůžkách bude v půběhu roku zvýšena. Celková kapicata Doupěte je cca 10-15 osob.

Doupě je možné v zimních měsících vytápět kamny. Zásoby dřeva na topení jsou uloženy ve dřevníku, případně je možné nasbírat dřevo v lese.

Kácení stromů v lese a především rozdělávání otevřeného ohně v lese je přísně zakázáno!


Pokud plánujete pobyt v Doupěti, můžete si provést rezervaci u správce chaty, případně je možné níže v kalendáři zkontrolavat, jestli bude v Doupěti volno.