Seznam filmů

 A MATTER OF DOUBT (France, 2002, 28 minutes)

Režie: Shay Katz
Producers: Katia Lafaille, Gérard Queray, Lafaille
Communications/Totem

Osobní výpověď o neuvěřitelném výstupu na stále unikající vrchol Annapurny napříč náročným východním hřebenem. Na cestě ze sousedícího vrcholu Singu Chuli na hlavní západní vrchol Annapurny a zpět překonávají Jean-Christophe Lafaille a basický lezec Alberto Inurrategi 16 horizontálních kilometrů smíšeného terénu ve výšce přes 7.300 metrů. Příběh vypráví Jean Christophe a jeho žena Katia.


 URBAN APE (USA, 2002, 9 minutes)

Režie/Produkce: Peter Mortimer

Uznávaný lezec Tomky O'Neil promění své rodné městěčko Boulder v Coloradu na urbanistické hřiště. Leze po budovách, skáče přes zdi, otravuje místní obyvatele a náramně se tím baví.


 CANNIBALS AND CRAMPONS (UK, 2001, 52 minutes)

Režies: Bruce Parry, Mark Anstice
Produkce: Ed Stobart

Bruce Parry a Mark Anstice vyrazili na neprostoupenou stěnu Mandely, vzdálené hory tyčící se do výšky přes 4.600 metrů nad hustou tropickou džunglí Nové Guineje. Aby se k ní dostali, budou muset projít jedním z nejméně probádaných území světa - ztracený svět, který dosud obývají kanibalové.


 ESCAPE OVER THE HIMALAYAS - TIBET'S CHILDREN ON THEIR JOURNEY INTO EXILE (Germany, 2000, 29 minutes)

Režie: Zazie Blumencron
Produkce: Golli Marboe

Rodiče v Tibetu posílají své děti na nebezpečný, často smrtí končící pochod přes Himaláje přes Nepál do Dharamsaly v Indii, aby jim poskytly možnost vzdělání a výsadu svobodného náboženského vyznání. Zazie Blumencron je na jejich cestě doprovází a vytváří film, který je dojemný, tragický a zároveň i plný naděje.


 SAT REPUBLIC (Spain, 2001, 5 minutes)

Režies: Daniel Crespo, Raúl Rodríguez
Produkce: Acrosat Productions

Krátká, ale odvážná kompozice, která spojuje paraglidingové "acro" triky, adrenalin a závěry, jaké jste ještě neviděli. SAT - The Safety Acro Team - byl založen v roce 1999. Tento team pilotů/přátel spolupracuje na objevování paraglidingové akrobacie. Letecké sekvence nasnímané v Organe (Lleida, Špaňelsko) se prolínají s jednoduchými a zábavnými studiovými záběry. Radost z objevování je stejná, ať jste na obloze, nad vrcholky hor nebo stojíte nohama na zemi.


 ANOMALY (USA, 2002, 8 minutes)

Režie: Joel Mumper
Produkce: Julie Mercer, Joel Mumper

Kevin Connolly je 16ti-letý šampion v lyžování, vynikající student, který se narodil bez nohou. Jeho pozitivní postoj a silná vůle jsou inspirací pro každého. Film ukazuje Kevinův život během jeho přípravy na americké mistrovství v lyžování pro postižené v Big Sky v Montaně. Anomaly je neobyčejný příběh o jedinečné osobnosti.


 EASTERN TIDE (USA, 2001, 30 minutes)

Režie/Produkce: Todd Foster, Pull Down
Productions Inc.

Východní pobřeží Nového Skotska je krajina žulových skalisek, která byla statisíce let modelována ledovci, větrem a mořským příbojem. Film Eastern Tide zachycuje jak krásu a drsnou sílu boulderingu od prosluněného Dover Islandu až k zimní epopeji v nevyzpytatelné zátoce Peggy's Cove, tak málo známé místní lezce, kteří stanovují lezecký standard na východě.


 WHITE TRAX (Canada, 2001, 2 minutes)

Režie/Produkce: Sean White, Black & White
Productions

Kris Holm se pouští dolů přes výmoly, strmé sjezdovky, snowboardové trasy a horské terény - a to vše na své jednokolce.


 THEY DON'T WANT TO UNDERSTAND IT ... CERRO TORRE (Switzerland, 2002, 48 minutes)

Režies: Christoph Frutiger, Christine Kopp, Thomas Ulrich
Produkce: Thomas Ulrich

Zimní pokus v cestě Maestri-Egger na Cerro Torre, která nebyla slezená od kontroverzního prvovýstupu roku 1959. Přestože hora přiměla horolezce k ústupu, film je vzdáním pocty přátelství, štěstí a krásám přírody.


 MUSASHI (Canada, 2002, 13 minutes)

Režies/Producers: Glen Crawford, Pat Morrow

Lezení v mixech přivádí lezení na skále a v ledu k nelogickým limitům. Musashi s notnou dávkou humoru dokumentuje první průstup nejtěžším mixem na světě v ledové jeskyni v Kanadských horách, který podnikli Will Gadd a Ben Firth.


 THE SECOND STEP - WARREN MACDONALD'S EPIC JOURNEY TO FEDERATION PEAK (Australia, 2001, 26 minutes)

Režie: Gary Caganoff
Produkce: Suzanne Davies

Inspirativní dokument o Warrenu MacDonaldovi, kterému byly amputovány obě nohy. Navzdory vší pravděpodobnosti, MacDonald stráví 28 dní výstupem a slézáním Federation Peaku v jihovýchodní Tasmánii.


 GORDON WILTSIE: VIEW FROM ABOVE AND BEYOND (USA, 2001, 8 minutes)

Režie/Produkce: Wayne Clague, National Geographic

Uznávaný a vychvalovaný fotograf Gordon Wiltsie provádí diváky nejvýznamnějšími událostmi a zážitky, které nashromáždil za více než 25 let fotografování expedic do nejdivočejších koutů světa.


 EIGER B.A.S.E. (Switzerland, 2001, 11 minutes)

Režie/Produkce: Hannes Arch

Tento film líčí první B.A.S.E. jump, který provedli Cannes Arch a Ueli Gengenschatz z tzv. "Žampionu", bizardního skalního útvaru v severní stěně Eigeru (3970 m). Po třináct sekundách trvajícím volném pádu otevírají oba své padáky a přistávají na úpatí této věhlasné, 1800 metrů vysoké stěny.